23 September 2010

Veinitegu

Tere kõigile ja kaunist sügise algust!

Täna tahan kirjutada natuke veinist, meie veinist.

Üks Lõuna-Euroopas maal, mitte linnas elamise võlusid on see, et paljudes kodudes tehakse ise veini. Nii ka meil ja just viimased päevad see ongi toimunud.Veinitegu on minu äia üks suur hobisid. Ta võib kaduda tundideks oma viinamarja taimede vahele ja neid on tal tõesti palju. Ükski aasta tal vahele ei jää ja tänu sellele on meil alati pudel punast või valget kohe võtta.Kuna viinamarjad on selleks aastaks valmis, siis ka viimastel päevadel marjade korjamiseks ja mahlapressimiseks läks.Kui kunagi tõesti pandi viinamarjad suurde vanni ja tambiti jalgadega kõik mahl välja, siis nüüd käib see asi palju lihtsamalt. Kõik käib masinaga, mille all on voolik, kust viinamarjamahl otse vaati läheb.
Veini sai see aasta neli vaaditäit. Kolm punast ja üks valge. Üks vaat on 200 liitrine ja selle täitmiseks läheb umbes 500 kilo viinamarju. 800 liitrit oma perele joomiseks ja sõpradele kinkimiseks. Sõpradega õhtut veetes ei ole kunagi küsimust, kes veini toob!Jääkidest teevad tublimad tegijad Grappat, meil läheb see väetiseks.

Lõpetuseks klaasitäis punast, eelmise aasta omat.

6 comments:

 1. Ooo, isetehtud vein, kõlab hästi! Ja veel 800 l, mmmm

  ReplyDelete
 2. 800 liitrit perele ja sõpradele - päris paras kogus aastaks :) Tegelikult tuli isu hoopis süüa viinamarju!
  Ilus värv just viimasel pildil.

  ReplyDelete
 3. Nii lahedad pildid, need viinamarjad.....mmmm. Küll sööks oma aias viinamarju ja enda marjadest vein........milline luksus!

  ReplyDelete
 4. Fantastiline - nagu hästi ei usukski. Sellepeale tahaks kohe praegu Sind klaasile veinile kutsuda, kui oma pudeliga tuled:-)

  ReplyDelete
 5. Kindlasti tuleks, tänan kutse eest Miret:)))

  ReplyDelete
 6. Ega ei tule küll ju selle koduveini isu peale mkm
  :)

  ReplyDelete