14 September 2010

Lastetuba- ideaalne tuba väikesele tüdrukule


Jägnevaid ideid  ja nippe kasutades saad luua ilusa ja hubase tüdrukutetoa.


1) Vali neutraalne baasvärv, midagi heledat ja lihtsat, niimoodi saad lisada aja jooksul erinevaid akssessuaare ja värve, suuri muutusi tegemata.


2) Tee piisavalt panipaiku, ühes toas pole neid kunagi piisavalt. Kasuta ära erinevad nurgad riiulite jaoks, voodialune mänguasjade ja riidekastide jaoks.


3) Vali erinevaid funktsioone täitev mööbel. Näiteks päevavoodit saab kasutada ka teismeeas. Kasutades seda diivanina on see ideaalne nurk ka lugemiseks ja sõpradega aja veetmiseks.4) Kasuta kauakestvat viimistlust. Pestav seinavärv, vinüültapeet ja tugev põrandaviimistlus muudavad toa "lapsekindlaks". Kindlasti nii aega kui ka raha kokkuhoidev.5) Tee tuppa mängunurk. Loo spetsiaalne nurgake ainult mängimise ja toreda ajaviitmise jaoks. Olen näinud lastetube, kus mänguasjade jaoks on vana kirst, tõeliselt ilus.6) Lisa õige valgustus. Pane tuppa tugevam laevalgustus,laualamp lugemiseks ja ka seina või põrandalamp mängunurka.7) Vali korralik ja kestev voodipesu. Lisaks mugavusele on ka välimus ja materjal oluline. Laps võib küll tahta erinevate muinasjutu ja multika tegelastega voodipesu kuid parem on alati midagi klassikalist valida.8) Lisa pehmust. Suured istumispadjad põrandal mängunurgas ja väiksemad voodil on kena ja hubane lisa  toale.9) Vali sobivad aknakatted. Mida lihtsamini avatavad või eestlükatavad, seda paremad. Vali ka kergesti hooldatav kangas.10) Lase lapsel ennast väjendada, vast kõige olulisem. Ära tee kõiki valikuid tema eest . Lase tal valida toredaid väikeseid lisasid ja aksessuaare. Või hoopis kaunista tuba tema kunstitööga.

Pildid ja ideed: Ideal Home

3 comments:

 1. Väga nunnud interjöörid!
  Voodi alla isiklikult ei paneks midagi. Kas vist feng shui järgi ei tohigi sinna mingitel põhjustel midagi panna ja ka seda teadmata ennast häiris, kui voodialune panipaigana kasutusel oli. Kuidagi umbne oli olla.

  ReplyDelete
 2. Voodialusega olen nõus, endalgi seal tühjus aga miks mitte lastetoas ratastega mänguasjakast voodi alla lükata?

  ReplyDelete
 3. Feng Shui lubab panna kenasti korrastatud voodiriidekomplekte jms voodi alla kasti, kuid igasugune träni nagu talvesaapad või juhtmekerad tuleb küll mujale paigutada. Mänguasjade kohapealt, kui see ikka suur segapudru ei ole ja palju katkiseid ning rikutud lelusid ei sisalda, siis täidaks seegi kast oma ülesannet ja sobiks ka voodi alla lükkamiseks.

  ReplyDelete