28 June 2010

Kuidas sisustada endale täiuslik kodu?Järgnev on abiks neile, kes plaanivad kodu sisustada, aga ei tea täpselt kuidas ideaalset tulemust saavutada. Kõige lihtsam, aega ja ka raha kokkuhoidvam on teha moodboard ehk ideelaud (kui keegi teab paremat sõna, siis öelge mulle ka). Niimoodi oled päris kindel, et saad selle mida tahad, midagi kahetsemata.Ennem kui hakkad tegutsema, mõtle täpselt välja, mida sa tahad. Uuri sisustusajakirju, raamatuid, blogisid jpt, et leida sulle kõige meelepärasem stiil. Kui sa ise ei oska otsustada, siis lõika/prindi välja meeldiv pilt ja tegutse selle järgi. 
Ja siis alusta!


Kui lähed mööblipoodi võta kaasa fotokas ja tee soovitud esemetest pilte. Kui tellid neti teel, siis prindi välja. Kogu kokku pildid kõikidest esemetest, mida oma koju tahad. Küsi/osta kanga-, tapeedi-, värvi- ja põrandapoest näidised. Ära unusta aksessuaare: vaasid, kunst, valgustus, voodipesu/kate, dekoratiivpadjad jne.
Vali õige värv/toon. Värv, mida oled kellegi teise kodus näinud, ei pruugi sinu koju üldse sobida. Nii et vaata oma ideelauda nii hommiku kui ka õhtu päikese käes ja mis kõige olulisem, võta aega sellega harjuda. Mõtle ka toa otstarbele, sest väga värvilises ruumis ei ole just kõige parem lõõgastuda.Näidiste suurus. Iga pilt või näidis peaks peegeldama, selle tegelikku suurust. Näiteks värvi või tapeedi näidis peaks olema palju suurem dekoratiivpadja või vaasi suurusest. Nii saad täpselt aru, kuidas värvid ja tekstuurid omavahel kokku sobivad.Kui kõik on olemas, siis võta suur paberileht, näiteks A3 ja ka suuremas suuruses ja hakka pilte ja näidiseid paberile sobitama. Positsioneeri loogiliselt: vaip paberi allosas, diivan keskel ja laelamp ülal. See annab sulle palju selgema idee kui näiteks neid suvaliselt paberile paigutades.Tee iga toa kohta ideelaud See võib tunduda küll suure tööna, kuid tegelikult on aega kokkuhoidev.Toredat sisustamist!!!3 comments:

 1. Koostan ise praegu moodboardi. Kas saaksid veidi nõu anda just tehnilise poolt pealt. Ehk et mis programmiga seda kõige nutikam teha oleks? Praegu nt kopeerin ikea saidilt pilte ja kleebin wordi dokki ja kasutan wordi picture toolbari fotode väiksemaks tegemiseks.

  suur aitäh juba ette:)

  Annika

  ReplyDelete
 2. Haa, tekkis idee: wordi kleepida, väiksemaks teha, välja printida, välja lõigata ja siis uue suurema paberi peale kleepida. Värviprinter mul õnneks on:)

  ReplyDelete
 3. Kas tead, ma olen suhteliselt arvutivõhik ja tehnilise poole pealt pole aimugi. Aga see teine idee tundub ju päris asjalik olevat:)

  ReplyDelete